Tworzenie wspólnoty mieszkaniowej od podstaw

blog_2

Zadaniem firm budowlanych nie jest tworzenie wspólnoty mieszkaniowej, lecz samo owych mieszkań wybudowanie. Bardzo często okazuje się jednak, że to, co nie przeszkadzało budowlańcom, będzie potem utrudniać życie osobom, które w danym budynku zamieszkają. O co chodzi? Na przykład o to, gdzie zamontowano liczniki, czy włączniki światła.

Budowlańcy realizują wszystko zgodnie z planem, jednak profesjonalna firma powinna zająć się dopasowaniem tworzonych przez nich rozwiązań do codziennego życia, jakie mieszkający w nowych lokalach ludzie będą prowadzić. Warto zatem skorzystać z pomocy naszej firmy – mamy doświadczenie w tego typu branży i dopasujemy wszystko tak, by nie tylko budujący, lecz również przyszli mieszkańcy byli usatysfakcjonowani. Deweloperzy i inwestorzy mają wielkie pojęcie o swoim fachu, lecz niekoniecznie muszą się znać na zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową. Najlepiej byłoby zatem zaprosić zarządcę do współpracy na długi czas przed tym, nim odda mu się w użytek dany obszar, by mógł się nim opiekować i sprawować nad nim kontrolę. Jeśli będzie miał wpływ na powstanie pewnych rozwiązań, z pewnością wszystkim wyjdzie to na dobre – szczególnie osobom, które są w tym przypadku (a przynajmniej powinny być!) najważniejsze, czyli przyszłym mieszkańcom. Mamy bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu podobnymi nieruchomościami. Możemy służyć cennymi radami i będziemy zawsze stali na straży dobra zarówno deweloperów, jak i późniejszych użytkowników danego terenu. Jeśli pewne decyzje dotyczące budowy będą z nami uzgadniane, z pewnością cały budynek okaże się niezwykle funkcjonalny i będzie przez wiele osób chwalony za idealne dopasowanie do potrzeb użytkowników.

Dbałość o ich dobro jest naszym celem i znakiem rozpoznawczym, a o naszych wysokich kompetencjach mogą świadczyć liczne projekty, w których braliśmy już udział. Jeśli nasza firma zostanie włączona do tworzonej nieruchomości na odpowiednio wczesnym etapie budowy, nasze rady mogą przyczynić się do zmniejszenia kosztów eksploatacji nieruchomości oraz zwiększenia atrakcyjności mieszkań. Pomoże to w przyszłości znaleźć szybko mądrych nabywców, którzy będą dbać o nieruchomość, zachwyceni jej funkcjonalnością. Dzięki nam między innymi nie będą bowiem musieli martwić się widokiem koszy na śmieci stojących tuż pod oknami, a odpowiednie usytuowanie instalacji wodnej na zewnątrz budynku pozwoli na pielęgnację trawnika i zielonej okolicy. Przecież to ona była częścią przyciągającej klientów do mieszkań reklamy – bez odpowiedniego umieszczenia instalacji nic pięknego jednak nie zakwitnie. Dlatego tak istotne jest znalezienie kogoś, kto wszystko znakomicie zaplanuje.